GÜNÜMÜZDE HEIDENHAIN

HEIDENHAIN bugün 50 ülkede, çoğu tümüyle kendisine ait olan firmalar tarafından temsil edilmektedir. Satış mühendisleri, servis teknisyenleri, yerinde teknik servis hizmetleri vermektedirler..

HEIDENHAIN’ın yüksek kalitesi ve standardı, ISO 9001 kalite sistemleri model belgesi ile belgelenmiş olup, Alman Uygunluk Değerlendirme Birimi tarafından uzunluk ve açı ölçme hususlarında muayene istasyonu olarak yetkilendirilmiştir.

Bir yandan kaynakların dikkatli kullanılması, enerji tüketiminin optimize edilmesi; diğer yandan da ürünlerin uzun ömürlü ve geriye dönüşümlü  tasarımları  ISO 14001 ile uyumlu çevre bildirgesi için ön koşullar haline gelmiştir.

HEIDENHAIN ürünlerinin yüksek kaliteleri, özel üretim tesisleri ve ölçme donanımlarına bağlıdır. Ölçme sistemlerinin üretimi için gerekli malzemeler ve bunlara bağlı yan ürünler, stabil ısıda ve titreşimsiz temiz ortamı bulunan binalarda üretilmektedir ki bu binaların yapılmasındaki temel sebep de budur. Kopyalama makineleri ve doğrusal ve dairesel graduation  ölçümü için gerekli makinelerin üretimi ve tasarımı HEIDENHAIN tarafından yapılmaktadır.